new posts members Forum Rules search RSS
Fericire sau tristete pe net?
date: Joi, 24/11/2011, 9:27 PM | message # 16
Azi pot spune :DA!!!
Maine sper sa raman la acelasi raspuns!



...am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
ElegantFM
Offline
Posts: 1952
respect
[ 15 ]
 
date: Sâmbătă, 26/11/2011, 1:59 PM | message # 17
atunci daca astazi e DA si maine poate fi NU.... cum ar veni treaba?
acel NU din urma are puterea de a sterge clipele cand a fost acel DAAAAA ?????
dj_show
Offline
Posts: 325
respect
[ 1 ]
 
date: Sâmbătă, 26/11/2011, 4:36 PM | message # 18
Cip ,grea intrebare mi-ai pus...
Nu stiu daca acel Nu de azi poate sterge acel Da de ieri...
Exista o persoana care ma face sa spun DA sau NU...,care prin simpla aparitie ma face sa zambesc sau sa plang,prin comportamentul lui sa fiu fericita sau ...trista...poate el ar trebui sa raspunda aici...



...am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
ElegantFM
Offline
Posts: 1952
respect
[ 15 ]
 
date: Duminică, 27/11/2011, 1:22 AM | message # 19
Nu sunt inca pe deplin convins ca aici putem vorbi despre fericire sau tristete in adevaratul sens al cuvantului,nici macar nu stiu daca stapanesc,daca mai stapanesc bine acesti termeni insa stiu cu certitudine ca exista momente in care,cel putin eu unul,ma simt nemaipomenit de bine si functie de ceea ce citesc starea de bine alterneaza pe extreme purtandu-ma de la copil la adolescentul indragostit lulea sau dupa caz la batranul uricios.Oricum,sentimentul este unul placut si-mi place sa cred ca ma ridica,ca ma purifica si ca ma-nobileaza. Singura mare problema a legaturilor pe internet ar fi aceea ca fiecare dintre noi se imprieteneste,se impartaseste sau se indragosteste de o naluca,de un fel de fantoma invaluita-n ceata si din care vedem doar franturi ca intr-un vis halucinant. Probabil ca dac-ar exista un moment al adevarului,un moment in care cortina monitoarelor ar fi ridicata lasand sa se vada actorii,marea majoritate dintre noi am fi usor dezamagiti si tocmai de aceea oscilam intre DA si NU simtind in subconstient teama de necunoscut. Ferice de acea persoana ce-ti transmite astfel de stari Lili,ma bucur sincer pentru tine si sunt putin gelos mai ales ca e vorba de un El,as vrea sa pot si eu sa te fac sa zambesti macar...ba nu!as vrea sa te pot face sa razi in hohote. Tuturor,o zi minunata.
andante
Offline
Posts: 99
respect
[ 2 ]
 
date: Duminică, 27/11/2011, 1:49 AM | message # 20
Quote (andante)
Ferice de acea persoana ce-ti transmite astfel de stari Lili,ma bucur sincer pentru tine si sunt putin gelos mai ales ca e vorba de un El,as vrea sa pot si eu sa te fac sa zambesti macar...ba nu!as vrea sa te pot face sa razi in hohote.


Exista si este un EL este adevarat,plus ca are aceasta putere...mereu langa el sunt vie si plina de viata...fara el sunt doar o umbra ...si atat!



...am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
ElegantFM
Offline
Posts: 1952
respect
[ 15 ]
 
date: Duminică, 27/11/2011, 2:16 AM | message # 21
Sunt anumite momente si stari cand trecand pragul orgoliilor si al invidiei trebuie sa admiti sau mai bine zis sa-ti admiti limitele si neputinta,clipe in care desi ciudos trebuie sa recunosti calitatile celui mai bun decat tine oferind Cezarului ce-i al Cezarului. Complimentele mele respectivului si omagiile mele tie.
andante
Offline
Posts: 99
respect
[ 2 ]
 
date: Duminică, 27/11/2011, 2:18 AM | message # 22
Quote (andante)
clipe in care desi ciudos trebuie sa recunosti calitatile celui mai bun decat tine oferind Cezarului ce-i al Cezarului.


:? cezaru' stim care-i,dar ciudosul? tu,andante?


Dacă femeia este o carte atunci nimeni nu a ajuns la capătul ei!
magdutza
Offline
Posts: 771
respect
[ 6 ]
 
date: Duminică, 27/11/2011, 2:30 AM | message # 23
Tin sa mentionez ca si eu sunt om si da cateodata pot fi si ciudos numai ca spre deosebire de alti ciudosi eu admit, recunosc si imi asum acest defect
andante
Offline
Posts: 99
respect
[ 2 ]
 
date: Duminică, 27/11/2011, 2:33 AM | message # 24
nu-mi place raspunsul.
eu am fost scurta si la obiect. winkout


Dacă femeia este o carte atunci nimeni nu a ajuns la capătul ei!
magdutza
Offline
Posts: 771
respect
[ 6 ]
 
date: Duminică, 27/11/2011, 2:37 AM | message # 25
Pai na,tocmai imi admiteam limitele si neputinta asa ca....uite cui ceri tu obiectivitate!
andante
Offline
Posts: 99
respect
[ 2 ]
 
date: Duminică, 27/11/2011, 2:40 AM | message # 26
nasului.
dar..te inciudezi prea usor si repede nu


Dacă femeia este o carte atunci nimeni nu a ajuns la capătul ei!
magdutza
Offline
Posts: 771
respect
[ 6 ]
 
date: Duminică, 27/11/2011, 2:41 AM | message # 27
Quote (andante)
Sunt anumite momente si stari cand trecand pragul orgoliilor si al invidiei trebuie sa admiti sau mai bine zis sa-ti admiti limitele si neputinta,clipe in care desi ciudos trebuie sa recunosti calitatile celui mai bun decat tine oferind Cezarului ce-i al Cezarului. Complimentele mele respectivului si omagiile mele tie.

Multumesc Andi!



...am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
ElegantFM
Offline
Posts: 1952
respect
[ 15 ]
 
date: Duminică, 27/11/2011, 2:46 AM | message # 28
Faptul ca apar si dispar cu repeziciune de pe site nu e vreun miracol sau chiar daca e,nu e "meritul"meu ci a "inteligentilor" de la Suddenlink network care pretind ca mi-au rezolvat probema net-ului. M-am satraaaaaaaat de ei,of Doamne,ii urasc! Vezi!Sunt capabil pana si de ura.

Adăugat (2011.11.27, 2:46 AM)
---------------------------------------------
Cred ca asa e normal pentru un om mediocru de normal,sa se inciudeze repede si usor pe cei mai putin mediocrii decat el. Placerea e numai a mea Lili!

andante
Offline
Posts: 99
respect
[ 2 ]
 
date: Duminică, 27/11/2011, 2:50 AM | message # 29
Quote (andante)
aptul ca apar si dispar cu repeziciune de pe site nu e vreun miracol sau chiar daca e,nu e "meritul"meu ci a "inteligentilor" de la Suddenlink network care pretind ca mi-au rezolvat probema net-ului. M-am satraaaaaaaat de ei,of Doamne,ii urasc! V


ia da-i pe mana mea!! ii rezolv eu!


Dacă femeia este o carte atunci nimeni nu a ajuns la capătul ei!
magdutza
Offline
Posts: 771
respect
[ 6 ]
 
date: Duminică, 27/11/2011, 2:54 AM | message # 30
Multumesc Magdutzo,stiam ca pot conta pe tine trebuie sa caut adresa lor de email si....pe ei! Cotonogeste-i ca astia merita!
andante
Offline
Posts: 99
respect
[ 2 ]
 
Căutare:

Ported to uCoz - WebStory
Top