new posts members Forum Rules search RSS
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Sexul se face joi
date: Luni, 30/05/2011, 3:32 AM | message # 1
Fiind curios de mic, la o oră de religie am întrebat profesorul (părintele – un popă de vreo 70 de ani): Când putem să facem sex? …şi îmi amintesc că mi-a răspuns când este permis din punct de vedere religios să facem sex.
Duminica – Nu se face sex. În majoritatea culturilor şi religiilor duminica este considerată prima zi a săptămânii, naşterea Domnului, ziua în care a înviat Iisus, Sabat. Ziuă considerată de odihnă, relaxare şi rugăciune.
Luni – Nu se face sex. Prima zi a săptămânii moderne este de fapt a doua zi, denumită şi deutera, a doua zi de când a înviat Isus. Considerată tot sărbătoare. Popular nu e bine să dai din casă, să împrumuţi bani, să lucrezi în afara casei…pentru astea ai timp destul în celelalte zile.
Marţi – Nu se face sex. Zi aducătoare de ghinion şi nenorociri în cele trei ceasuri rele …însă cum nimeni nu ştie în care parte a zilei sunt cele trei ceasuri (ore) se stă cu smerenie toată ziua.
Miercuri – Nu se face sex. Ziuă de căinţă şi rugăciune de la mijlocul săptămânii. Aproape toate religiile o recomandă ca zi de abstinenţă în plăcerile lumeşti, culinare etc…
Joi – Se face sex. – Observaţie, doar în cazul în care nu este o altă sărbătoare în această zi.
Vineri – Nu se face sex. E sfânta Vineri, sărbătoare şi cinstire a sfinţilor. Post negru clar.
Sâmbăta – Nu se face sex. Ultima zi din săptămână este considerată ziua morţilor, zi în care se cinstesc cei plecaţi la cele sfinte. Pe deasupra, această zi este sora geamănă a zilei de marţi – aducătoare de ghinion.
Şi s-a terminat săptămâna.
Corelând ziua de Joi – singura zi în care se poate face sex cu calendarul pe 2011, o să observăm că în acest an un român credincios nu o să facă sex de mai mult de 21 ori tot anul!!! …
pentru că:
- 4 joi sunt cu cruce roşie în calendar;
- 10 joi sunt cu cruce neagră în calendar;
- 17 joi sunt în diferite posturi;
- iar 21 zile sunt libere la sex.
P.S. Sexul se face doar pentru procreere, nu pentru plăcere şi desfrâu, CLAR !…
In restul zilelor se poate face dragoste in 4 labe ( o laba dimineata, doua la prinz si una seara ).



...am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
ElegantFM
Offline
Posts: 1952
respect
[ 15 ]
 
date: Sâmbătă, 02/07/2011, 3:11 PM | message # 2
Ehhh...eu fac marti =))))))))))))))))


Miri
Offline
Posts: 617
respect
[ 11 ]
 
date: Vineri, 02/09/2011, 10:35 AM | message # 3
Eu cand apuc :)) :))


De bun ce sunt iti dau camasa de pe mine , dar nu ma calca pe coada ca te calc pe cap ;) ;)
edited by: Adryan - Vineri, 02/09/2011, 10:36 AM
Adryan
Offline
Posts: 83
respect
[ 1 ]
 
date: Vineri, 11/11/2011, 8:32 PM | message # 4
joi? si de luni paana joi?
si de vineri pana joi? :?

eu n-o sa mai fac joi! decat inainte si dupa joi.joia nu mi-a iesit bine S


Dacă femeia este o carte atunci nimeni nu a ajuns la capătul ei!
edited by: magdutza - Sâmbătă, 12/11/2011, 7:50 PM
magdutza
Offline
Posts: 771
respect
[ 6 ]
 
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare:

Ported to uCoz - WebStory
Top