new posts members Forum Rules search RSS
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Forum » Sanatate » O viata sanatoasa » Paradontoza
Paradontoza
date: Vineri, 21/10/2011, 1:48 AM | message # 1
Paradontoza - Cum ati scapat de ea sau cum o tratati! Care pasta de dinti e cea mai buna pentru paradontoza?

As vrea sa aflu cine are sau a avut paradontoza cum s-a tratat si ce fel de tratamente naturiste si nu numai a-ti folosit si au avut efect..

Am auzit ca pasta de dinti Paradontax face minuni mai ales ptr gingiile sensibile si inflamate... intr-adevar are gust ciudat , sarat ca e din plante dar int-radevar curata dintii foarte bine, si am auzit ca daca pui propolis tinctura de propolis pe gingiile inflamate mai ales ca ai niste masele cu probleme adica se cam misca pui propolis si dupa 2 saptamani se amelioreaza.Mi-a spus stomatologul ca a avut o clienta si a facut minuni propolisul...

Am vazul in Kaufland pasta de dinti Astera paradont active ptr paradontoza e 10 lei.
Astera Parodont Active vine intr-un ambalaj obisnuit de 75ml iar pasta de dinti este rosu cu alb. Are ca ingrediente active lactat de aluminiu si triclosan. Pe tub scrie ca intareste gingiile si distruge bacteriile ce cauzeaza parodontita.

As vrea sa aud si alte pareri sau cum a-ti tratat paradontoza?!


Miri
Offline
Posts: 617
respect
[ 11 ]
 
date: Vineri, 28/10/2011, 1:21 AM | message # 2
cafea si tigari multe si scapi de totate. si de dinti scapi :D
dj_show
Offline
Posts: 325
respect
[ 1 ]
 
date: Miercuri, 02/11/2011, 9:45 PM | message # 3
si de nevasta chiar,daca te straduiesti prea tare ...sa scapi si de dinti party


Dacă femeia este o carte atunci nimeni nu a ajuns la capătul ei!
magdutza
Offline
Posts: 771
respect
[ 6 ]
 
date: Marţi, 17/01/2012, 0:01 AM | message # 4
Remedii eficiente din natura

Tratament cu ulei de masline: prin masarea gingiilor cu acest ulei, durerile dispar, iar ranile sunt cicatrizate.
Tratament cu hrean: datorita proprietatilor revulsive, hreanul provoaca un aflux crescut de sange in zona; se recomanda mestecarea in fiecare zi a unei radacini de hrean.



...am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
ElegantFM
Offline
Posts: 1952
respect
[ 15 ]
 
Forum » Sanatate » O viata sanatoasa » Paradontoza
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare:

Ported to uCoz - WebStory
Top